26 Γενάρη 2021

Eμβολιασμοί για SARS-COV-2

Super User 19 Ιανουαρίου 2021

Σας ενημερώνουμε ότι στο Νοσοκομείο, διενεργούνται εμβολιασμοί για SARS-COV-2 στο χώρο της Ψυχιατρικής Κλινικής, ο οποίος βρίσκεται κάτω από Τμήμα Επειγόντων Περιστατικών. Η προσέλευση για τον εμβολιασμό γίνεται αποκλειστικά με προγραμματισμένα ραντεβού τα οποία κλείνονται στα Φαρμακεία και στα ΚΕΠ καθώς και μέσω της πλατφόρμας emvolio.gov.gr . Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να φέρουν μαζί  την Αστυνομική τους Ταυτότητα, τυχόν φαρμακευτική αγωγή που λαμβάνουν και να γνωρίζουν τον αριθμό του  ΑΜΚΑ τους.

Μπορείτε να δείτε το σχετικό δελτίο τύπου πατώντας εδω

ΚΕΝΤΡΟ

Δωρεάν drive through rapid tests από το Γ.Ν. Λευκάδας την Περιφέρεια σε συνεργασία με τον ΕΟΔΥ την Πέμπτη 31/12

Super User 30 Δεκεμβρίου 2020

Το Γ.Ν.Λευκάδας  και η Περιφέρεια  σε συνεργασία με τον Εθνικό Οργανισμό Δημόσιας Υγείας, προχωρά στη διενέργεια drive through rapid tests, δωρεάν για τους κατοίκους της πόλης μας, την Πέμπτη  31  Δεκεμβρίου 2020 και ώρες  9:00 έως 13:00, στη στάση του ΚΤΕΛ απέναντι από το Παρκινγκ και την Περιφέρεια επί της οδού Φλογαΐτη.

Οι πολίτες θα πρέπει να προσέρχονται αποκλειστικά με αυτοκίνητο ή άλλο όχημα (μηχανή, ποδήλατο) και φυσικά φορώντας μάσκα.

Η διάρκεια του test δεν υπερβαίνει τα 2 λεπτά ανά άτομο.

Οδηγίες – Επισημάνσεις:

• Στo test μπορούν να υποβληθούν και παιδιά άνω των 10 ετών
  • ΔΕΝ θα διενεργηθεί  test σε πεζούς
  • Να γνωρίζετε τον ΑΜΚΑ
  • Να έχετε μαζί σας αστυνομική ταυτότητα
  • Θα σας ζητηθεί να δώσετε κινητό τηλέφωνο για την αποστολή του αποτελέσματος
  • Να έχετε στείλει τον αριθμό 1 στο 13033 για τη μετακίνηση
  • Στο αυτοκίνητο μπορούν να επιβαίνουν μέχρι 2 άτομα, εκτός αν είναι μέλη της ίδιας οικογένειας

Μπορείτε να δείτε το σχετικό έγγραφο πατώντας εδώ

Δωρεάν drive through rapid tests την Παρασκευή 18/12

Super User 17 Δεκεμβρίου 2020

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Δωρεάν drive through rapid tests από το Γ.Ν. Λευκάδας την Περιφέρεια σε συνεργασία με τον ΕΟΔΥ την Παρασκευή 18/12 .

Το Γ.Ν.Λευκάδας  και  η Περιφέρεια  σε συνεργασία με τον Εθνικό Οργανισμό Δημόσιας Υγείας, προχωρά στη διενέργεια drive through rapid tests, δωρεάν για τους κατοίκους της πόλης μας, την Παρασκευή  18  Δεκεμβρίου 2020 και ώρες  9:00 έως 14.00, στη στάση του ΚΤΕΛ απέναντι από το Παρκινγκ και την Περιφέρεια επί της οδού Φλογαΐτη.

Η διάρκεια του test δεν υπερβαίνει τα 2 λεπτά ανά άτομο.

Οδηγίες – Επισημάνσεις:

• Στo test μπορούν να υποβληθούν και παιδιά άνω των 10 ετών
  • ΔΕΝ θα διενεργηθεί  test σε πεζούς
  • Να γνωρίζετε τον ΑΜΚΑ
  • Να έχετε μαζί σας αστυνομική ταυτότητα
  • Θα σας ζητηθεί να δώσετε κινητό τηλέφωνο για την αποστολή του αποτελέσματος
  • Να έχετε στείλει τον αριθμό 1 στο 13033 για τη μετακίνηση

IMG 2d496de284f25c523d69b17eca88b110 V

IMG 41a03a321362715cbb36043ee4c7a564 V

Μπορείτε να κατεβάσετε το δελτίο τύπου πατώντας εδω

Δωρεάν rapid tests από το Γ.Ν. Λευκάδας σε συνεργασία με τον ΕΟΔΥ την Τετάρτη 23/12 και Πέμπτη 24/12

Super User 22 Δεκεμβρίου 2020

covid 19 test

Το Γ.Ν. Λευκάδας  σε συνεργασία με τον Εθνικό Οργανισμό Δημόσιας Υγείας, ανακοινώνει τη  διενέργεια  rapid tests, σε όλους όσους εισέρχονται αιτιολογημένα στο Νοσοκομείο , την Τετάρτη  23  και  Πέμπτη  24 Δεκεμβρίου 2020 και ώρες  9:00 έως 13.00 στον εξωτερικό χώρου του Γ.Ν. Λευκάδας.

ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΕΔΩ

ΝΕΑ ΩΡΑΡΙΑ ΑΙΜΟΔΟΣΙΑΣ ΑΠΟ 7/12 ΕΩΣ 18/12

Super User 04 Δεκεμβρίου 2020

Το Γενικό Νοσοκομείο Λευκάδας σας ενημερώνει ότι οι εθελοντές αιμοδότες θα μπορούν να προσέρχονται στο Τμήμα της Αιμοδοσίας από Δευτέρα έως Παρασκευή 8:30-13:30  για το χρονικό διάστημα από 07-12-2020 έως 18-12-2020.

ΔΕΙΤΕ ΤΗ ΣΧΕΤΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΕΔΩ